Old events
Filter
April 2019
Wednesday 3rd April
Gallops: Timaru
Thursday 4th April
Harness: Forbury Park night
Thursday 4th April
Gallops: Wanganui
Friday 5th April
Singapore: Kranji (Three-year-old Sprint)
Friday 5th April
Harness: Addington night (NZ Derby, NZ Trotting Derby, Easter Cup, NZ Trotting Championship, Welcome Stakes)
Friday 5th April
Harness: Alexandra Park night
Friday 5th April
Gallops: Awapuni (Manawatu Breeders' Stakes)
Saturday 6th April
Harness: Invercargill (Ladyship Stakes Final, Gold Chip Final)
Saturday 6th April
Gallops: Te Aroha (Thoroughbred Breeders' Stakes)
Saturday 6th April
Gallops: Riccarton (Easter Cup, NZB Stakes)
Sunday 7th April
Singapore: Kranji (Chairman's Trophy)
Sunday 7th April
Harness: Rangiora (2yo Sires Stakes Trotters' Prelude)
Sunday 7th April
Gallops: Pukekohe
Tuesday 9th April
Harness: Manawatu twilight
Wednesday 10th April
Gallops: Otaki
Thursday 11th April
Harness: Manawatu night
Thursday 11th April
Gallops: Wingatui
Friday 12th April
Singapore: Kranji
Friday 12th April
Harness: Alexandra Park night (2yo Sires Stakes Fillies heat, Mile High series)
Friday 12th April
Harness: Addington night (2yo Sires Stakes Fillies heat)
Friday 12th April
Gallops: Rotorua
Saturday 13th April
Harness: Winton (Winton Cup, Super Gold Chip Final, Southern Belle Speed Final)
Saturday 13th April
Gallops: Hastings (Hawkes Bay Cup, NZB Sprint)
Saturday 13th April
Gallops: Riccarton (Canterbury Gold Cup, Warstep Stakes)
Sunday 14th April
Singapore: Kranji
Sunday 14th April
Harness: Rangiora (Rangiora Classic, 3yo Stakes)
Sunday 14th April
Gallops: Te Rapa
Wednesday 17th April
Gallops: Matamata
Thursday 18th April
Harness: Cambridge night (2yo Sires Stakes heat, Nevele R Fillies heat)
Thursday 18th April
Harness: Forbury Park night
Thursday 18th April
Gallops: Woodville
Friday 19th April
Singapore: Kranji
Saturday 20th April
Harness: Hawera grass (Cup Prelude)
Saturday 20th April
Harness: Addington night (NZ Trotting Stakes, 3yo Nevele R Fillies heat, 2yo Sires Stakes heat, Canterbury Breeders' Stakes, Easter Stakes)
Saturday 20th April
Gallops: Ellerslie (Easter Handicap, Valachi Downs Championship, Champagne Stakes)
Saturday 20th April
Gallops: Riverton (Riverton Cup, Francolin Stakes)
Sunday 21st April
Singapore: Kranji
Monday 22nd April
Harness: Hawera grass (Hawera Cup)
Monday 22nd April
Gallops: Riverton
Monday 22nd April
Gallops: Rotorua
Tuesday 23rd April
Harness: Invercargill
Thursday 25th April
Gallops: Avondale
Thursday 25th April
Gallops: Awapuni (Anzac Mile)
Friday 26th April
Singapore: Kranji
Friday 26th April
Harness: Alexandra Park night (Taylor Mile, Anzac Cup, Caduceus Fillies Classic, 3yo Sires Stakes Trotters Championship)
Friday 26th April
Gallops: Blenheim
Saturday 27th April
Harness: Invercargill (Southland Oaks, Supremacy Final, 2yo Classic)
Saturday 27th April
Gallops: Te Rapa (Travis Stakes, Cambridge Breeders' Stakes)
Saturday 27th April
Gallops: Hastings
Sunday 28th April
Gallops: Blenheim
May 2019
Wednesday 1st May
Gallops: Wanganui
Thursday 2nd May
Gallops: Riverton
Thursday 2nd May
Harness: Manawatu night
Friday 3rd May
Singapore: Kranji (Three-year-old Classic)
Friday 3rd May
Gallops: Pukekohe
Friday 3rd May
Harness: Auckland night (Rowe Cup, Messenger, Northern Trotting Derby, Sires' Stakes 2yo Fillies' Final)
Friday 3rd May
Harness: Addington night (PGG 2yo Final)
Saturday 4th May
Gallops: Te Rapa (Waikato 2yo Stakes)
Saturday 4th May
Gallops: Riccarton (Great Easter Stakes, Champagne Stakes)
Saturday 4th May
Harness: Invercargill
Sunday 5th May
Singapore: Kranji (Rocket Man Sprint, Moonbeam Vase)
Sunday 5th May
Gallops: Trentham
Sunday 5th May
Harness: Rangiora
Wednesday 8th May
Gallops: Matamata
Thursday 9th May
Gallops: Woodville
Thursday 9th May
Harness: Forbury Park night
Friday 10th May
Singapore: Kranji
Friday 10th May
Gallops: Ashburton
Friday 10th May
Harness: Auckland night (Northern Trotting Guineas, North Island Breeders' Stakes)
Friday 10th May
Harness: Addington night (Nevele R Fillies' Final, PGG 2yo Trotting Final, Sires' Stakes Aged Trotters' Classic)
Saturday 11th May
Gallops: Rotorua (Rotorua Stakes, Rotorua Cup)
Saturday 11th May
Gallops: New Plymouth
Saturday 11th May
Harness: Winton
Sunday 12th May
Singapore: Kranji
Sunday 12th May
Gallops: Ascot Park
Sunday 12th May
Harness: Timaru
Wednesday 15th May
Gallops: Ruakaka
Thursday 16th May
Gallops: Otaki
Thursday 16th May
Harness: Cambridge night
Friday 17th May
Singapore: Kranji
Friday 17th May
Gallops: Timaru
Friday 17th May
Harness: Auckland night (Northern Trotting Oaks)
Friday 17th May
Harness: Addington night (Sires' Stakes 2yo Trot, PGG 3yo Trotting Final, Sires' Stakes 2yo Final, NZ Pacing Oaks, Sophomore Classic)
Saturday 18th May
Gallops: Te Rapa (Waikato Steeplechase, Waikato Hurdles)
Saturday 18th May
Gallops: Awapuni (Rangitikei Gold Cup)
Saturday 18th May
Harness: Gore
Sunday 19th May
Singapore: Kranji
Sunday 19th May
Gallops: Riverton
Sunday 19th May
Harness: Oamaru
Tuesday 21st May
Harness: Manawatu twilight
Wednesday 22nd May
Gallops: Hastings
Thursday 23rd May
Gallops: Pukekohe
Thursday 23rd May
Harness: Manawatu night
Friday 24th May
Gallops: Wingatui
Friday 24th May
Harness: Auckland night
Friday 24th May
Harness: Addington night
Saturday 25th May
Singapore: Kranji (Lion City Cup, Singapore Guineas, Kranji Mile)
Saturday 25th May
Gallops: Ellerslie (Auckland Futurity Stakes)
Saturday 25th May
Gallops: Trentham
Saturday 25th May
Harness: Invercargill
Sunday 26th May
Gallops: Hawera
Sunday 26th May
Harness: Rangiora
Wednesday 29th May
Gallops: Te Rapa
Thursday 30th May
Gallops: Awapuni
Thursday 30th May
Harness: Forbury Park night
Friday 31st May
Singapore: Kranji
Friday 31st May
Gallops: Riccarton
Friday 31st May
Harness: Auckland night
June 2019
Saturday 1st June
Singapore: Kranji
Saturday 1st June
Gallops: Ellerslie
Saturday 1st June
Gallops: Wanganui (Challenge Stakes, Castletown Stakes)
Saturday 1st June
Harness: Addington (Harness Jewels)
Sunday 2nd June
Gallops: Wingatui
Sunday 2nd June
Harness: Ashburton
Monday 3rd June
Gallops: Ellerslie (McGregor Grant Steeplechase, KS Browne Hurdle)
Monday 3rd June
Harness: Invercargill (Ladyship Stakes Final, Gold Chip Final)
Thursday 6th June
Gallops: New Plymouth
Friday 7th June
Singapore: Kranji
Friday 7th June
Harness: Auckland night
Friday 7th June
Harness: Nelson
Saturday 8th June
Gallops: Te Rapa
Saturday 8th June
Gallops: Trentham
Saturday 8th June
Harness: Invercargill (Nugget Final)
Sunday 9th June
Singapore: Kranji
Sunday 9th June
Gallops: Waimate
Sunday 9th June
Harness: Nelson (Nelson Winter Cup)
Wednesday 12th June
Gallops: Te Teko
Thursday 13th June
Gallops: Wanganui
Thursday 13th June
Harness: Forbury Park night
Friday 14th June
Singapore: Kranji
Friday 14th June
Gallops: Timaru
Friday 14th June
Harness: Auckland night
Friday 14th June
Harness: Addington night
Saturday 15th June
Singapore: Kranji
Saturday 15th June
Gallops: Awapuni (Manawatu Steeplechase, Awapuni Hurdle)
Saturday 15th June
Gallops: Ruakaka
Sunday 16th June
Gallops: Te Awamutu
Wednesday 19th June
Gallops: Oamaru
Thursday 20th June
Gallops: Pukekohe
Thursday 20th June
Harness: Forbury Park night
Friday 21st June
Singapore: Kranji
Friday 21st June
Gallops: Otaki
Friday 21st June
Harness: Auckland night
Friday 21st June
Harness: Marlborough
Saturday 22nd June
Gallops: Riccarton
Saturday 22nd June
Gallops: Tauranga (Tauranga Classic)
Sunday 23rd June
Gallops: Te Aroha
Sunday 23rd June
Harness: Marlborough (Marlborough Winter Cup)
Wednesday 26th June
Gallops: Rotorua
Thursday 27th June
Gallops: Waverley
Thursday 27th June
Harness: Forbury Park night
Friday 28th June
Singapore: Kranji
Friday 28th June
Gallops: Wingatui
Friday 28th June
Harness: Auckland night (Winter Cup)
Saturday 29th June
Gallops: Hastings (Hawkes Bay Steeplechase, Hawkes Bay Hurdle)
Saturday 29th June
Gallops: Ruakaka
Sunday 30th June
Singapore: Kranji (Stewards' Cup)
July 2019
Wednesday 3rd July
Gallops: Ashburton
Thursday 4th July
Gallops: Wanganui
Thursday 4th July
Harness: Forbury Park night
Friday 5th July
Singapore: Kranji
Friday 5th July
Harness: Auckland night
Friday 5th July
Harness: Addington night
Saturday 6th July
Gallops: Awapuni
Saturday 6th July
Gallops: Te Rapa
Sunday 7th July
Gallops: Te Aroha
Sunday 7th July
Singapore: Kranji
Sunday 7th July
Harness: Rangiora
Wednesday 10th July
Gallops: Avondale
Thursday 11th July
Harness: Forbury Park night
Friday 12th July
Gallops: Timaru
Friday 12th July
Singapore: Kranji
Friday 12th July
Harness: Auckland night
Friday 12th July
Harness: Addington night
Saturday 13th July
Gallops: Ruakaka
Saturday 13th July
Gallops: Trentham (Wellington Steeplechase, Wellington Hurdle)
Sunday 14th July
Harness: Ashburton
Wednesday 17th July
Gallops: Te Awamutu
Thursday 18th July
Gallops: Hastings
Thursday 18th July
Harness: Forbury Park night
Friday 19th July
Singapore: Kranji (Aushorse Golden Horseshoe)
Friday 19th July
Harness: Auckland night (South Of The Bombays Country Cup Final)
Friday 19th July
Harness: Addington night
Saturday 20th July
Gallops: New Plymouth (Opunake Cup)
Saturday 20th July
Gallops: Te Rapa
Sunday 21st July
Gallops: Oamaru
Sunday 21st July
Singapore: Kranji (Singapore Derby)
Sunday 21st July
Harness: Rangiora
Wednesday 24th July
Gallops: Matamata
Thursday 25th July
Gallops: Awapuni
Friday 26th July
Gallops: Timaru
Friday 26th July
Singapore: Kranji
Friday 26th July
Harness: Auckland night
Friday 26th July
Harness: Addington night
Saturday 27th July
Gallops: Rotorua
Saturday 27th July
Gallops: Otaki (Ryder Stakes)
Sunday 28th July
Singapore: Kranji (Jumbo Jet Trophy)
Sunday 28th July
Harness: Oamaru
Wednesday 31st July
Gallops: Tauranga
August 2019
Thursday 1st August
Harness: Cambridge night
Thursday 1st August
Gallops: Hawera
Friday 2nd August
Harness: Addington night
Friday 2nd August
Singapore: Kranji
Saturday 3rd August
Gallops: Riccarton (Sydenham Hurdles, Koral Steeples, Premier Sprint)
Saturday 3rd August
Gallops: Te Rapa
Sunday 4th August
Harness: Forbury Park
Sunday 4th August
Singapore: Kranji
Monday 5th August
Singapore: Kranji
Wednesday 7th August
Gallops: Riccarton (Grand National Hurdles, Amateur Championship)
Thursday 8th August
Gallops: Woodville
Friday 9th August
Harness: Auckland night
Friday 9th August
Singapore: Kranji
Saturday 10th August
Harness: Gore
Saturday 10th August
Gallops: Riccarton (Grand National Steeples, Winter Classic)
Saturday 10th August
Gallops: Pukekohe
Sunday 11th August
Harness: Rangiora
Sunday 11th August
Gallops: Ruakaka
Sunday 11th August
Singapore: Kranji
Wednesday 14th August
Gallops: Te Aroha
Thursday 15th August
Harness: Cambridge night
Friday 16th August
Harness: Addington night
Friday 16th August
Singapore: Kranji
Saturday 17th August
Gallops: Te Rapa (Foxbridge Plate)
Saturday 17th August
Gallops: Otaki
Sunday 18th August
Harness: Kurow
Sunday 18th August
Gallops: Wanganui
Sunday 18th August
Singapore: Kranji (Committee's Prize)
Wednesday 21st August
Gallops: Taupo
Thursday 22nd August
Harness: Addington night
Friday 23rd August
Harness: Auckland night
Friday 23rd August
Gallops: Oamaru
Friday 23rd August
Singapore: Kranji
Saturday 24th August
Gallops: Ellerslie (Pakuranga Hunt Cup Steeples, Pakuranga Hunt Cup Hurdle)
Saturday 24th August
Gallops: New Plymouth (Interprovincial Challenge, Winter Challenge)
Sunday 25th August
Harness: Gore
Sunday 25th August
Singapore: Kranji (Merlion Trophy)
Wednesday 28th August
Gallops: Matamata
Thursday 29th August
Gallops: Tauherenikau
Friday 30th August
Harness: Cambridge night
Friday 30th August
Harness: Addington night
Friday 30th August
Gallops: Ashburton
Friday 30th August
Singapore: Kranji
Saturday 31st August
Gallops: Hastings
Saturday 31st August
Gallops: Ruakaka
September 2019
Sunday 1st September
Gallops: Te Aroha
Monday 2nd September
Harness: Forbury Park
Wednesday 4th September
Gallops: Pukekohe
Thursday 5th September
Gallops: New Plymouth
Friday 6th September
Singapore: Kranji
Friday 6th September
Gallops: Waipa (venue to be confirmed)
Friday 6th September
Harness: Cambridge night
Saturday 7th September
Gallops: Ellerslie (Great Northern Steeples, Great Northern Hurdles)
Saturday 7th September
Gallops: Wanganui (Wanganui Guineas, Fillies' Stakes)
Saturday 7th September
Gallops: Riccarton
Saturday 7th September
Harness: Addington night
Sunday 8th September
Singapore: Kranji
Sunday 8th September
Harness: Winton
Monday 9th September
Harness: Rangiora
Wednesday 11th September
Gallops: Te Rapa
Thursday 12th September
Gallops: Wingatui
Friday 13th September
Singapore: Kranji
Saturday 14th September
Gallops: Ruakaka (Northland Breeders' Stakes)
Saturday 14th September
Gallops: Awapuni (Metric Mile)
Saturday 14th September
Harness: Auckland night
Saturday 14th September
Harness: Addington night
Sunday 15th September
Singapore: Kranji
Sunday 15th September
Gallops: Rotorua
Monday 16th September
Harness: Methven
Wednesday 18th September
Gallops: Matamata
Thursday 19th September
Gallops: Wanganui
Friday 20th September
Singapore: Kranji (El Dorado Classic)
Friday 20th September
Gallops: Taupo
Friday 20th September
Harness: Addington night
Saturday 21st September
Gallops: Hastings (Windsor Park Plate, Gold Trail Stakes)
Saturday 21st September
Gallops: Riccarton (Canterbury Belle Stakes)
Saturday 21st September
Harness: Auckland night
Sunday 22nd September
Singapore: Kranji (Raffles Cup)
Sunday 22nd September
Gallops: Pukekohe (Karaka Classic)
Sunday 22nd September
Harness: Invercargill
Monday 23rd September
Harness: Oamaru
Wednesday 25th September
Gallops: Te Rapa
Thursday 26th September
Gallops: Otaki
Friday 27th September
Singapore: Kranji
Friday 27th September
Gallops: Gore
Friday 27th September
Harness: Winton twilight
Saturday 28th September
Gallops: New Plymouth (Grey & Roan Horses, Road To The Jericho)
Saturday 28th September
Gallops: Ellerslie
Saturday 28th September
Harness: Auckland night
Saturday 28th September
Harness: Addington night
Sunday 29th September
Gallops: Te Aroha
Monday 30th September
Harness: Banks Peninsula
October 2019
Wednesday 2nd October
Gallops: Ruakaka
Thursday 3rd October
Harness: Cambridge night
Thursday 3rd October
Gallops: Waverley
Friday 4th October
Singapore: Kranji
Friday 4th October
Harness: Addington night (Canterbury Classic, Canterbury Park Trotting Cup)
Friday 4th October
Gallops: Te Rapa (Te Awamutu Cup)
Saturday 5th October
Harness: Invercargill
Saturday 5th October
Gallops: Hastings (Hawkes Bay Guineas, Spring Sprint)
Saturday 5th October
Gallops: Riccarton (Guineas Trial)
Sunday 6th October
Singapore: Kranji
Sunday 6th October
Harness: Timaru
Sunday 6th October
Gallops: Te Teko
Wednesday 9th October
Gallops: Taupo
Thursday 10th October
Harness: Addington night
Thursday 10th October
Gallops: Tauherenikau
Friday 11th October
Singapore: Kranji
Friday 11th October
Harness: Auckland night (Holmes DG)
Friday 11th October
Gallops: Timaru
Saturday 12th October
Harness: Gore
Saturday 12th October
Gallops: Hawera (Taranaki Breeders)
Saturday 12th October
Gallops: Matamata (Matamata Cup)
Sunday 13th October
Singapore: Kranji
Sunday 13th October
Harness: Methven
Sunday 13th October
Gallops: Invercargill (Winton Cup)
Wednesday 16th October
Gallops: Te Aroha
Thursday 17th October
Harness: Forbury Park night
Thursday 17th October
Gallops: Waipukurau
Friday 18th October
Singapore: Kranji
Friday 18th October
Harness: Cambridge night
Friday 18th October
Harness: Addington night
Friday 18th October
Gallops: Avondale
Saturday 19th October
Gallops: Rotorua (Sweynesse Stakes, Staphanos Classic)
Saturday 19th October
Gallops: Ashburton (Barnswood Farm Stakes)
Sunday 20th October
Singapore: Kranji (Queen Elizabeth II Cup)
Sunday 20th October
Harness: Invercargill
Sunday 20th October
Gallops: Otaki (Raukawa Cup)
Wednesday 23rd October
Gallops: Oamaru
Thursday 24th October
Harness: Oamaru twilight
Thursday 24th October
Gallops: Woodville
Friday 25th October
Singapore: Kranji
Friday 25th October
Harness: Auckland night
Friday 25th October
Harness: Addington night
Friday 25th October
Gallops: Tauranga
Saturday 26th October
Gallops: Ellerslie (Soliloquy Stakes)
Saturday 26th October
Gallops: Trentham (Thompson Handicap, Wellesley Stakes)
Saturday 26th October
Gallops: Riccarton (War Decree Stakes, Spring Classic, Couplands Mile Trial)
Sunday 27th October
Harness: Forbury Park
Monday 28th October
Harness: Ashburton (Flying Stakes, Trotters' Flying Mile)
Monday 28th October
Gallops: Te Rapa (Sarten Memorial)
Tuesday 29th October
Harness: Palmerston North twilight
Wednesday 30th October
Gallops: Te Aroha
Thursday 31st October
Harness: Palmerston north night
Thursday 31st October
Gallops: Gore
November 2019
Friday 1st November
Singapore: Kranji
Friday 1st November
Gallops: New Plymouth
Friday 1st November
Harness: Methven
Friday 1st November
Harness: Auckland night
Saturday 2nd November
Gallops: Pukekohe
Saturday 2nd November
Gallops: Awapuni (Feilding Gold Cup)
Saturday 2nd November
Harness: Forbury Park
Sunday 3rd November
Singapore: Kranji
Sunday 3rd November
Gallops: Motukarara (Banks Peninsula Cup)
Sunday 3rd November
Harness: Kaikoura
Monday 4th November
Harness: Kaikoura (Kaikoura Cup, South Bay Trotters' Cup, PGG Aged Classic)
Tuesday 5th November
Gallops: Ellerslie (OMF Stakes)
Tuesday 5th November
Gallops: Wingatui
Tuesday 5th November
Harness: Cambridge night
Wednesday 6th November
Gallops: Avondale
Thursday 7th November
Gallops: Otaki
Thursday 7th November
Harness: Invercargill
Friday 8th November
Singapore: Kranji
Friday 8th November
Harness: Rangiora
Friday 8th November
Harness: Cambridge night
Saturday 9th November
Gallops: Te Rapa (Legacy Lodge Sprint)
Saturday 9th November
Gallops: Riccarton (2000 Guineas, Metropolitan Trophy, Pegasus Stakes)
Sunday 10th November
Singapore: Kranji (Saas Fee Stakes, Singapore Gold Cup)
Sunday 10th November
Gallops: Hastings
Sunday 10th November
Harness: Wyndham
Tuesday 12th November
Gallops: Te Aroha
Tuesday 12th November
Harness: Addington (NZ Cup, NZ Trotting Free-for-all, 3yo Sires' Stakes Final, Junior Free-for-all)
Wednesday 13th November
Gallops: Riccarton (Couplands Mile, Stewards, Canterbury Breeders' Stakes)
Thursday 14th November
Gallops: Awapuni
Thursday 14th November
Harness: Ashburton
Friday 15th November
Singapore: Kranji
Friday 15th November
Gallops: Ruakaka
Friday 15th November
Harness: Addington (Dominion Handicap, NZ Free-for-all, Southern Mares Classic, Futurity, South Of The Waitaki)
Friday 15th November
Harness: Auckland night
Saturday 16th November
Gallops: Tauranga (Tauranga Stakes)
Saturday 16th November
Gallops: Riccarton (New Zealand Cup, 1000 Guineas, Welcome Stakes)
Sunday 17th November
Singapore: Kranji
Sunday 17th November
Gallops: Waverley
Sunday 17th November
Harness: Wyndham
Tuesday 19th November
Gallops: Rotorua
Tuesday 19th November
Harness: Palmerston North
Thursday 21st November
Gallops: Invercargill
Thursday 21st November
Harness: Palmerston North night
Friday 22nd November
Singapore: Kranji
Friday 22nd November
Gallops: New Plymouth
Friday 22nd November
Harness: Invercargill (Nugget Final)
Friday 22nd November
Harness: Auckland night
Saturday 23rd November
Gallops: Pukekohe (Thoroughbred Breeders' Stakes, Counties Cup, Counties Bowl, 2yo Stakes)
Saturday 23rd November
Gallops: Awapuni
Saturday 23rd November
Harness: Orari (Geraldine Cup)
Sunday 24th November
Gallops: Te Rapa
Sunday 24th November
Harness: Timaru (Timaru Cup)
Wednesday 27th November
Gallops: Rotorua
Thursday 28th November
Gallops: Tauranga
Thursday 28th November
Harness: Forbury Park night
Friday 29th November
Singapore: Kranji
Friday 29th November
Gallops: Otaki (Wellington Stakes, Levin Stakes)
Friday 29th November
Harness: Auckland night (First night heats of Interdominion Pacing and Trotting Championships)
Friday 29th November
Harness: Addington night (3yo Sires' Stakes Silver)
Saturday 30th November
Gallops: Ellerslie (Eagle Technology Stakes, Eagle Memorial)
Saturday 30th November
Gallops: Wanganui (Wanganui Cup)
Saturday 30th November
Harness: Oamaru
December 2019
Sunday 1st December
Singapore: Kranji
Sunday 1st December
Harness: Banks Peninsula
Sunday 1st December
Gallops: Cromwell
Tuesday 3rd December
Harness: Auckland night (Second night heats of Interdominion Pacing and Trotting Championships)
Wednesday 4th December
Gallops: Pukekohe
Wednesday 4th December
Gallops: Riverton
Thursday 5th December
Harness: Cambridge night
Thursday 5th December
Gallops: New Plymouth
Friday 6th December
Singapore: Kranji
Friday 6th December
Harness: Auckland night (Third night heats of Interdominion Pacing and Trotting Championships, Northern Breeders' Stakes, Northern 3yo Stakes)
Friday 6th December
Harness: Forbury Park night
Friday 6th December
Gallops: Matamata
Friday 6th December
Gallops: Riccarton
Saturday 7th December
Harness: Invercargill
Saturday 7th December
Harness: Addington night
Saturday 7th December
Gallops: Ellerslie (Bonecrusher Stakes)
Saturday 7th December
Gallops: Trentham (Captain Cook Stakes, Wakefield Stakes)
Sunday 8th December
Singapore: Kranji (Colonial Chief Stakes)
Sunday 8th December
Harness: Methven
Sunday 8th December
Gallops: Waipukurau
Tuesday 10th December
Harness: Palmerston North
Wednesday 11th December
Gallops: Hastings
Thursday 12th December
Harness: Palmerston North night
Thursday 12th December
Gallops: Ellerslie
Friday 13th December
Harness: Auckland night (First Young Guns heat, Young Drivers' Championship)
Friday 13th December
Harness: Addington night
Friday 13th December
Gallops: Tauranga
Friday 13th December
Gallops: Wingatui
Saturday 14th December
Harness: Auckland night (Finals of Interdominion Pacing and Trotting Championships, Queen Of Hearts, Ladyship Stakes, Alabar Classic)
Saturday 14th December
Gallops: Te Rapa (Isuzu Stakes, Waikato Cup, Swap Sprint)
Saturday 14th December
Gallops: Awapuni (Eulogy Stakes)
Saturday 14th December
Gallops: Invercargill
Sunday 15th December
Harness: Banks Peninsula (Akaroa Cup)
Sunday 15th December
Harness: Winton
Sunday 15th December
Gallops: Ellerslie (3yo Salver)
Tuesday 17th December
Gallops: Ruakaka
Wednesday 18th December
Harness: Forbury Park night
Wednesday 18th December
Gallops: Matamata
Thursday 19th December
Harness: Cambridge night
Thursday 19th December
Gallops: Ashburton
Friday 20th December
Harness: Addington (Fast10 raceday)
Friday 20th December
Harness: Auckland night
Friday 20th December
Gallops: Otaki
Saturday 21st December
Harness: Winton
Saturday 21st December
Gallops: Te Rapa
Saturday 21st December
Gallops: Awapuni (Manawatu Challenge Stakes, Manawatu Cup)
Sunday 22nd December
Harness: Rangiora (Rangiora Summer Cup)
Sunday 22nd December
Gallops: Gore (Tapanui Cup)
Tuesday 24th December
Harness: Cambridge (Trotters' Flying Mile)
Tuesday 24th December
Harness: Ashburton
Thursday 26th December
Harness: Westport
Thursday 26th December
Gallops: Ellerslie (Zabeel Classic, Ladies Mile, Hallmark Stud, Uncle Remus Stakes)
Thursday 26th December
Gallops: Awapuni
Thursday 26th December
Gallops: Wingatui (Hazlett Stakes)
Friday 27th December
Harness: Gore
Friday 27th December
Gallops: Rotorua
Friday 27th December
Gallops: New Plymouth
Saturday 28th December
Harness: Westport
Saturday 28th December
Gallops: Matamata
Saturday 28th December
Gallops: Timaru (Timaru Cup)
Sunday 29th December
Harness: Cambridge
Sunday 29th December
Harness: Banks Peninsula
Sunday 29th December
Gallops: New Plymouth
Monday 30th December
Gallops: Taupo (Taupo Cup)
Monday 30th December
Gallops: Kurow
Monday 30th December
Harness: Reefton
Tuesday 31st December
Harness: Auckland (Auckland Trotting Cup, National Trot, 3yo Yearling Sales Final, 3yo Sires' Stakes Fillies' Final, Second Young Guns heat)
Tuesday 31st December
Harness: Winton
January 2020
Wednesday 1st January
Gallops: Hastings
Wednesday 1st January
Gallops: Waikouaiti (Waikouaiti Cup)
Wednesday 1st January
Gallops: Ellerslie (Railway, City Of Auckland Cup, Rich Hill Mile, Auckland Guineas, Royal Stakes, Eclipse Stakes, Dunstan Stayers Championship)
Wednesday 1st January
Singapore: Kranji (New Year Cup)
Thursday 2nd January
Harness: Tauherenikau grass
Thursday 2nd January
Harness: Omakau (Central Otago Cup)
Thursday 2nd January
Gallops: Tauranga
Thursday 2nd January
Gallops: Tauherenikau
Friday 3rd January
Harness: Rangiora
Friday 3rd January
Gallops: Te Aroha
Friday 3rd January
Gallops: Omakau
Saturday 4th January
Harness: Roxburgh (Roxburgh Cup)
Saturday 4th January
Gallops: Ruakaka
Saturday 4th January
Gallops: Awapuni (Marton Cup)
Saturday 4th January
Singapore: Kranji
Sunday 5th January
Harness: Cambridge
Sunday 5th January
Gallops: Omoto
Monday 6th January
Harness: Cromwell grass (Cromwell Cup)
Monday 6th January
Gallops: Otaki
Tuesday 7th January
Harness: Timaru
Tuesday 7th January
Gallops: Matamata
Wednesday 8th January
Gallops: Reefton
Thursday 9th January
Harness: Invercargill
Thursday 9th January
Gallops: Wanganui
Friday 10th January
Harness: Nelson
Friday 10th January
Harness: Cambridge night
Friday 10th January
Singapore: Kranji
Saturday 11th January
Harness: Cambridge
Saturday 11th January
Gallops: Trentham (Levin Classic, Trentham Stakes, Anniversary)
Saturday 11th January
Gallops: Kumara
Sunday 12th January
Harness: Nelson
Sunday 12th January
Gallops: Ellerslie
Sunday 12th January
Singapore: Kranji
Tuesday 14th January
Gallops: Omoto
Wednesday 15th January
Harness: Timaru
Wednesday 15th January
Gallops: Rotorua
Thursday 16th January
Harness: Wyndham
Thursday 16th January
Gallops: New Plymouth (Apprentice riders day)
Friday 17th January
Harness: Blenheim
Friday 17th January
Harness: Auckland night
Friday 17th January
Gallops: Tauranga
Friday 17th January
Singapore: Kranji
Saturday 18th January
Harness: Cambridge
Saturday 18th January
Gallops: Trentham (Telegraph, Thorndon Mile, Wellington Cup, Desert Gold Stakes)
Saturday 18th January
Gallops: Gore
Saturday 18th January
Singapore: Kranji
Sunday 19th January
Harness: Blenheim (Marlborough Cup)
Sunday 19th January
Gallops: Te Rapa
Monday 20th January
Gallops: Otaki
Wednesday 22nd January
Gallops: Avondale
Thursday 23rd January
Gallops: Wingatui
Friday 24th January
Harness: Auckland night
Friday 24th January
Harness: Addington night
Friday 24th January
Gallops: Pukekohe
Saturday 25th January
Harness: Invercargill
Saturday 25th January
Gallops: Ellerslie (Karaka Million 2yo Classic, Westbury Classic, Concorde, Mr Tiz Trophy, Karaka Million 3yo Classic)
Saturday 25th January
Gallops: Trentham
Saturday 25th January
Gallops: Riccarton (Timaru Stakes)
Sunday 26th January
Harness: Rotorua grass (Rotorua Cup, Rotorua Trotters' Cup)
Sunday 26th January
Harness: Banks Peninsula
Sunday 26th January
Singapore: Kranji (Fortune Bowl)
Monday 27th January
Gallops: Te Teko
Wednesday 29th January
Gallops: Hastings
Thursday 30th January
Harness: Wyndham
Friday 31st January
Harness: Palmerston North
Friday 31st January
Harness: Addington night
Friday 31st January
Singapore:
February 2020
Saturday 1st February
Gallops: New Plymouth (Two-year-old Classic, Taranaki Cup, Oaks Prelude)
Saturday 1st February
Gallops: Wingatui (Dunedin Cup, White Robe, Dunedin Guineas)
Saturday 1st February
Singapore: Kranji
Saturday 1st February
Harness: Geraldine
Sunday 2nd February
Gallops: Matamata
Sunday 2nd February
Harness: Otaki grass (Wellington Trotting Cup, Otaki Cup)
Sunday 2nd February
Harness: Wyndham
Wednesday 5th February
Gallops: Invercargill
Thursday 6th February
Gallops: Tauranga
Thursday 6th February
Gallops: Tauherenikau
Thursday 6th February
Harness: Rangiora grass (Amberley Cup)
Friday 7th February
Gallops: Awapuni
Friday 7th February
Singapore: Kranji
Friday 7th February
Harness: Auckland night
Saturday 8th February
Gallops: Te Rapa (Herbie Dyke Stakes, BCD Sprint, Waikato Guineas, Fillies' Classic)
Saturday 8th February
Gallops: Riccarton
Saturday 8th February
Harness: Gore grass (Gore Grass Cup)
Sunday 9th February
Singapore: Kranji
Sunday 9th February
Harness: Cambridge (Futurity Stakes, Waikato-BOP Cup)
Sunday 9th February
Harness: Methven grass (Hororata Cup)
Tuesday 11th February
Harness: Palmerston North
Wednesday 12th February
Gallops: Te Aroha
Thursday 13th February
Gallops: Riccarton
Thursday 13th February
Harness: Palmerston North night
Friday 14th February
Gallops: Wanganui
Friday 14th February
Singapore: Kranji
Friday 14th February
Harness: Auckland night
Friday 14th February
Harness: Addington night (Yearling Sales 3yo Fillies' Final, 3yo Sires' Stakes Harness 7000, Summer Cup, Summer Trotting Free-for-all)
Saturday 15th February
Gallops: Ellerslie (Avondale Cup)
Saturday 15th February
Gallops: Invercargill (Southland Guineas, Invercargill Gold Cup)
Saturday 15th February
Singapore: Kranji (Chairman's Trophy)
Saturday 15th February
Harness: Oamaru grass
Sunday 16th February
Gallops: Poverty Bay
Sunday 16th February
Harness: Winton
Wednesday 19th February
Gallops: Avondale
Thursday 20th February
Gallops: Wairoa
Thursday 20th February
Harness: Addington night
Friday 21st February
Gallops: Riccarton
Friday 21st February
Singapore: Kranji
Friday 21st February
Harness: Invercargill
Friday 21st February
Harness: Cambridge night (Waikato Trotting Breeders' Staes, Waikato Guineas)
Saturday 22nd February
Gallops: Matamata (Matamata Breeders' Stakes, Slipper, Kaimai Stakes)
Saturday 22nd February
Gallops: Otaki (Haunui Farm Classic)
Saturday 22nd February
Harness: Ashburton (Hambletonian, Sapling Sakes)
Sunday 23rd February
Gallops: Wairoa
Sunday 23rd February
Harness: Oamaru grass (Waikouaiti Cup)
Tuesday 25th February
Harness: Oamaru grass
Wednesday 26th February
Gallops: Hastings (Lowland Stakes)
Thursday 27th February
Gallops: Pukekohe
Thursday 27th February
Harness: Stratford grass
Friday 28th February
Gallops: Awapuni
Friday 28th February
Singapore: Kranji
Friday 28th February
Harness: Auckland night
Friday 28th February
Harness: Addington night (3yo Trotting Fillies' Classique, Lazarus Stakes)
Saturday 29th February
Gallops: Ellerslie (NZ Derby, Sunline Vase, King's Plate, Mufhasa Stakes)
Saturday 29th February
Gallops: Wingatui (NZB Stakes)
Saturday 29th February
Singapore: Kranji (Silver Bowl)
Saturday 29th February
Harness: New Plymouth
June 2020
Thursday 4th June
Harness: Auckland night
Friday 5th June
Harness: Addington night
Saturday 6th June
Harness: Invercargill
Sunday 7th June
Harness: Addington
Thursday 11th June
Harness: Cambridge night
Friday 12th June
Harness: Addington night
Saturday 13th June
Harness: Invercargill
Sunday 14th June
Harness: Addington
Thursday 18th June
Harness: Auckland night
Friday 19th June
Harness: Addington night
Saturday 20th June
Harness: Invercargill
Saturday 20th June
Gallops: Pukekohe
Sunday 21st June
Harness: Addington
Thursday 25th June
Harness: Cambridge night
Thursday 25th June
Gallops: Wanganui
Friday 26th June
Harness: Addington night
Saturday 27th June
Harness: Invercargill
Saturday 27th June
Gallops: Riccarton
Sunday 28th June
Harness: Addington
July 2020
Wednesday 1st July
Harness: Auckland night
Thursday 2nd July
Harness: Invercargill
Friday 3rd July
Harness: Addington night
Saturday 4th July
Gallops: Te Rapa
Saturday 4th July
Gallops: Awapuni
Sunday 5th July
Harness: Addington
Wednesday 8th July
Harness: Cambridge night
Thursday 9th July
Harness: Invercargill
Friday 10th July
Harness: Addington night
Friday 10th July
Gallops: Wanganui
Saturday 11th July
Gallops: Riccarton
Saturday 11th July
Gallops: Ellerslie
Sunday 12th July
Harness: Addington
Wednesday 15th July
Harness: Auckland night
Wednesday 15th July
Gallops: Pukekohe
Thursday 16th July
Harness: Invercargill
Friday 17th July
Harness: Addington night
Friday 17th July
Gallops: Invercargill
Saturday 18th July
Gallops: Te Rapa
Saturday 18th July
Gallops: Awapuni
Sunday 19th July
Harness: Addington
Wednesday 22nd July
Harness: Cambridge night
Thursday 23rd July
Harness: Invercargill
Friday 24th July
Harness: Addington night
Friday 24th July
Gallops: Wanganui
Saturday 25th July
Gallops: Pukekohe
Saturday 25th July
Gallops: Riccarton
Sunday 26th July
Harness: Addington
Wednesday 29th July
Harness: Auckland night
Thursday 30th July
Harness: Invercargill
Friday 31st July
Harness: Addington night
Friday 31st July
Gallops: Awapuni
August 2020
Wednesday 26th August
Gallops: Rotorua
Thursday 27th August
Harness: Invercargill
Thursday 27th August
Harness: Cambridge night
Friday 28th August
Harness: Addington night
Friday 28th August
Gallops: New Plymouth
Saturday 29th August
Gallops: Tauranga
Saturday 29th August
Gallops: Riccarton
Sunday 30th August
Harness: Addington
Sunday 30th August
Singapore: Kranji
September 2020
Wednesday 2nd September
Gallops: Avondale
Thursday 3rd September
Harness: Invercargill
Thursday 3rd September
Harness: Auckland night
Thursday 3rd September
Gallops: Otaki
Friday 4th September
Gallops: Timaru
Friday 4th September
Harness: Addington night
Saturday 5th September
Gallops: Te Rapa (Foxbridge Plate, Northland Breeders' Stakes)
Saturday 5th September
Gallops: Wanganui (Wanganui Guineas, Foxton Cup)
Saturday 5th September
Singapore: Kranji (Singapore Derby)
Sunday 6th September
Gallops: Wingatui
Sunday 6th September
Harness: Addington
Wednesday 9th September
Gallops: Matamata
Thursday 10th September
Harness: Winton
Thursday 10th September
Harness: Cambridge night
Friday 11th September
Gallops: Hawera
Friday 11th September
Harness: Addington night (New Brighton Cup, Ordeal Trotting Cup)
Saturday 12th September
Gallops: Ellerslie
Saturday 12th September
Gallops: Riccarton
Saturday 12th September
Singapore: Kranji
Sunday 13th September
Gallops: Taupo
Sunday 13th September
Harness: Methven
Wednesday 16th September
Harness: Invercargill
Thursday 17th September
Gallops: Te Rapa
Thursday 17th September
Harness: Addington night
Friday 18th September
Gallops: Ashburton
Friday 18th September
Harness: Auckland night (Sires' Stakes 3yo Final)
Saturday 19th September
Gallops: Counties (at Ruakaka)
Saturday 19th September
Gallops: Hastings (Tarzino Trophy, El Roca - Sir Colin Meads Trophy, Gold Trail Stakes)
Saturday 19th September
Singapore: Kranji
Sunday 20th September
Harness: Oamaru (Hannon Memorial)
Wednesday 23rd September
Gallops: Matamata
Thursday 24th September
Gallops: Woodville
Thursday 24th September
Harness: Winton (Gold Chip Trot Final)
Friday 25th September
Gallops: Ascot Park
Friday 25th September
Harness: Auckland night (Franklin Spring Cup, 3yo Harness Million)
Friday 25th September
Harness: Addington night
Saturday 26th September
Gallops: Ellerslie
Saturday 26th September
Gallops: New Plymouth
Saturday 26th September
Singapore: Kranji (Singapore Guineas)
Sunday 27th September
Harness: Banks Peninsula (D G Jones Trotting Cup)
Wednesday 30th September
Gallops: Tauranga
October 2020
Thursday 1st October
Harness: Forbury Park night
Friday 2nd October
Harness: Addington night (Canterbury Classic, Canterbury Park Trotting Cup)
Friday 2nd October
Gallops: Te Rapa
Saturday 3rd October
Harness: Cambridge night
Saturday 3rd October
Gallops: Hastings (Windsor Park Plate, Hawkes Bay Guineas)
Saturday 3rd October
Gallops: Riccarton (Canterbury Belle Stakes)
Sunday 4th October
Harness: Timaru
Sunday 4th October
Gallops: Ellerslie (Pakuranga Hunt Cup Steeples, Hunt Cup Hurdle)
Wednesday 7th October
Gallops: Avondale
Thursday 8th October
Harness: Addington night
Thursday 8th October
Gallops: Woodville
Friday 9th October
Harness: Auckland night (Holmes D G, PGG Yearling Sales 4yo Trot Final)
Friday 9th October
Gallops: Timaru
Saturday 10th October
Harness: Ascot Park
Saturday 10th October
Gallops: Matamata (Matamata Cup)
Saturday 10th October
Gallops: Hawera (Taranaki Breeders' Stakes)
Sunday 11th October
Harness: Methven (Methven Cup)
Wednesday 14th October
Gallops: Tauranga
Thursday 15th October
Harness: Winton
Thursday 15th October
Harness: Cambridge night
Thursday 15th October
Gallops: Otaki
Friday 16th October
Harness: Addington night
Friday 16th October
Gallops: Wingatui
Saturday 17th October
Gallops: Ellerslie (Great Northern Steeples, Great Northern Hurdle)
Saturday 17th October
Gallops: Hastings (Livamol Classic, Spring Sprint)
Sunday 18th October
Harness: Oamaru
Sunday 18th October
Gallops: Ashburton (Barneswood Farm Stakes)
Wednesday 21st October
Gallops: Matamata
Thursday 22nd October
Harness: Addington night
Friday 23rd October
Harness: Auckland night (Sires' Stakes 4yo Trotters' Championship)
Friday 23rd October
Gallops: New Plymouth
Saturday 24th October
Gallops: Te Rapa (Sarten Memorial Stakes, Soliloquy Stakes)
Saturday 24th October
Gallops: Riccarton (War Decree Stakes, Spring Classic)
Sunday 25th October
Harness: Forbury Park
Sunday 25th October
Gallops: Trentham
Sunday 25th October
Harness: Cambridge
Monday 26th October
Harness: Ashburton (Ashburton Flying Stakes, Trotters' Flying Mile)
Monday 26th October
Gallops: Ascot Park (Winton Cup)
Wednesday 28th October
Gallops: Te Aroha
Thursday 29th October
Harness: Invercargill
Thursday 29th October
Gallops: Ashburton
Friday 30th October
Harness: Methven
Friday 30th October
Harness: Auckland night (Sires' Stakes 3yo Fillies' Final)
Saturday 31st October
Gallops: Counties (Karaka Classic)
Saturday 31st October
Gallops: Feliding (Feilding Gold Cup)
November 2020
Sunday 1st November
Harness: Kaikoura
Monday 2nd November
Harness: Kaikoura (Kaikoura Cup, South Bay Trotters' Cup, Sales Aged Classic)
Tuesday 3rd November
Gallops: Ellerslie (Jarden Stakes)
Tuesday 3rd November
Gallops: Wingatui
Wednesday 4th November
Gallops: Avondale
Thursday 5th November
Gallops: Otaki
Friday 6th November
Harness: Rangiora
Friday 6th November
Harness: Cambridge night
Saturday 7th November
Gallops: Te Rapa (Legacy Lodge Sprint)
Saturday 7th November
Gallops: Riccarton (NZ 2000 Guineas, Metropolitan, Pegasus Stakes)
Saturday 7th November
Singapore: Kranji
Sunday 8th November
Gallops: Hastings
Sunday 8th November
Harness: Invercargill
Tuesday 10th November
Gallops: Te Aroha
Tuesday 10th November
Harness: Addington (NZ Trotting Cup, NZ Trotting Free-for-all, NZ Sires' Stakes Final, Junior Free-for-all)
Wednesday 11th November
Gallops: Riccarton (Couplands Mile, Stewards Stakes, Canterbury Breeders' Stakes, Jockey Club Handicap)
Thursday 12th November
Harness: Ashburton
Friday 13th November
Gallops: Awapuni
Friday 13th November
Harness: Addington (NZ Pacing Free-for-all, Dominion Trot, Southern Mares' Classic)
Friday 13th November
Harness: Auckland night
Saturday 14th November
Gallops: Tauranga (Tauranga Stakes)
Saturday 14th November
Gallops: Riccarton (NZ Cup, 1000 Guineas, Welcome Sakes)
Sunday 15th November
Gallops: Waverley
Sunday 15th November
Harness: Winton
Sunday 15th November
Singapore: Kranji (E W Barker Trophy)
Tuesday 17th November
Gallops: Rotorua
Tuesday 17th November
Harness: Manawatu twilight
Wednesday 18th November
Gallops: Ascot Park
Wednesday 18th November
Harness: Rangiora twilight
Thursday 19th November
Gallops: Winton
Thursday 19th November
Harness: Manawatu night
Friday 20th November
Gallops: New Plymouth twilight
Friday 20th November
Harness: Auckland night
Saturday 21st November
Gallops: Counties (Challenge Stakes, Thoroughbred Breeders' Stakes, Counties Cup, Counties Bowl)
Saturday 21st November
Gallops: Rangitikei
Saturday 21st November
Harness: Oamaru
Saturday 21st November
Singapore: Kranji (Singapore Gold Cup)
Sunday 22nd November
Harness: Banks Peninsula
Wednesday 25th November
Gallops: Te Rapa twilight
Wednesday 25th November
Harness: Invercargill
Thursday 26th November
Gallops: Otaki (Wellington Stakes, Levin Stakes)
Thursday 26th November
Harness: Addington night
Friday 27th November
Gallops: Cromwell (Central Otago Cup)
Friday 27th November
Harness: Auckland night
Saturday 28th November
Gallops: Ellerslie (Eagle Technology Stakes, Eagle Memorial)
Saturday 28th November
Gallops: Wanganui (Wanganui Cup)
Saturday 28th November
Harness: Methven
Saturday 28th November
Singapore: Kranji
Sunday 29th November
Gallops: Cromwell
Sunday 29th November
Harness: Addington
December 2020
Saturday 5th December
Singapore: (Golden Horseshoe)
Saturday 12th December
Singapore:
Thursday 17th December
Harness: Cambridge night
Friday 18th December
Harness: Auckland night
Friday 18th December
Harness: Addington Fast10 twilight
Friday 18th December
Gallops: Otaki
Saturday 19th December
Harness: Winton (Wairio Cup)
Saturday 19th December
Gallops: Te Rapa
Saturday 19th December
Gallops: Awapuni (Manawatu Cup, Challenge Stakes)
Saturday 19th December
Singapore: (Colonial Chief Stakes)
Sunday 20th December
Harness: Rangiora grass (Summer Cup)
Sunday 20th December
Gallops: Gore (Tapanui Cup)
Wednesday 23rd December
Harness: Ashburton (Ashburton Cup)
Wednesday 23rd December
Gallops: Matamata
Thursday 24th December
Harness: Cambridge (Trotters' Flying Mile)
Saturday 26th December
Harness: Westport grass (Westport Cup)
Saturday 26th December
Gallops: Ellerslie (Zabeel Classic, Eight Carat, Uncle Remus, Hallmark Stud)
Saturday 26th December
Gallops: Awapuni
Saturday 26th December
Gallops: Wingatui (Hazlett Stakes)
Sunday 27th December
Harness: Gore grass (Gore Pacing Cup)
Sunday 27th December
Gallops: New Plymouth
Monday 28th December
Harness: Westport grass
Monday 28th December
Gallops: Rotorua
Monday 28th December
Gallops: Timaru (Timaru Cup)
Tuesday 29th December
Harness: Banks Peninsula grass (Xmas Cup)
Tuesday 29th December
Harness: Cambridge twilight
Tuesday 29th December
Gallops: New Plymouth
Wednesday 30th December
Harness: Reefton grass (Reefton Cup)
Wednesday 30th December
Gallops: Taupo (Taupo Cup)
Wednesday 30th December
Gallops: Kurow (Kurow Cup)
Thursday 31st December
Harness: Auckland (Auckland Cup, National Trot, 3yo Harness Million, Sires' Stakes Fillies Final)
Thursday 31st December
Harness: Winton (Gold Chip Final)
January 2021
Friday 1st January
Gallops: Ellerslie (City Of Auckland Cup, Railway, Rich Hill Mile, Royal Stakes, Auckland Guineas, Eclipse Stakes, Dunstan Final)
Friday 1st January
Gallops: Hastings
Friday 1st January
Gallops: Riverton
Saturday 2nd January
Harness: Omakau (McLarens Cup)
Saturday 2nd January
Harness: Tauherenikau grass (Wellington Cup)
Saturday 2nd January
Gallops: Tauranga
Saturday 2nd January
Gallops: Tauherenikau
Sunday 3rd January
Harness: Rangiora
Sunday 3rd January
Gallops: Te Aroha (Thames Cup)
Sunday 3rd January
Singapore: Kranji
Monday 4th January
Harness: Roxburgh (Roxburgh Cup)
Monday 4th January
Harness: Otaki grass (Otaki Cup)
Monday 4th January
Gallops: Otaki
Monday 4th January
Gallops: Omoto (Greymouth Cup)
Wednesday 6th January
Harness: Wyndham (Cromwell Cup)
Thursday 7th January
Gallops: Ruakaka
Thursday 7th January
Gallops: Reefton (Reefton Cup)
Friday 8th January
Harness: Nelson (Nelson Cup)
Friday 8th January
Harness: Cambridge night
Saturday 9th January
Gallops: Awapuni (Marton Cup)
Saturday 9th January
Gallops: Kumara (Gold Nuggets)
Saturday 9th January
Singapore: Kranji
Sunday 10th January
Harness: Nelson (Nelson Classic)
Sunday 10th January
Gallops: Ellerslie (Te Akau Salver)
Tuesday 12th January
Harness: Ashburton
Wednesday 13th January
Harness: Invercargill (Nugget Final)
Thursday 14th January
Gallops: Wanganui
Thursday 14th January
Harness: Cambridge night
Friday 15th January
Harness: Blenheim grass
Friday 15th January
Gallops: Tauranga
Saturday 16th January
Gallops: Trentham (Telegraph, Trentham Stakes, Anniversary Handicap, Levin Classic, Wellesley Stakes)
Saturday 16th January
Gallops: Wingatui
Saturday 16th January
Harness: Cambridge night
Saturday 16th January
Singapore: Kranji
Sunday 17th January
Harness: Blenheim grass (Marlborough Cup)
Wednesday 20th January
Harness: Winton (Ladyship Final)
Wednesday 20th January
Gallops: Te Rapa
Thursday 21st January
Gallops: Riccarton
Thursday 21st January
Harness: Cambridge night
Friday 22nd January
Harness: Addington night
Friday 22nd January
Harness: Auckland night
Saturday 23rd January
Gallops: Ellerslie (Karaka 2yo Million, Karaka 3yo Million, Westbury Classic, Concorde, Karaka Cup, Cambridge Stud Trophy)
Saturday 23rd January
Gallops: Trentham
Saturday 23rd January
Gallops: Gore (Gore Guineas)
Saturday 23rd January
Singapore: Kranji
Sunday 24th January
Harness: Banks Peninsula grass (Summer Cup)
Monday 25th January
Gallops: Matamata
Wednesday 27th January
Harness: Forbury Park
Thursday 28th January
Gallops: Hastings
Thursday 28th January
Harness: Cambridge night
Friday 29th January
Harness: Addington night (Mares' Championship)
Saturday 30th January
Gallops: Trentham (Wellington Cup, Desert Gold Stakes, Thorndon Mile)
Saturday 30th January
Gallops: Riccarton (Timaru Stakes)
Saturday 30th January
Harness: Invercargill
Saturday 30th January
Singapore: Kranji
Sunday 31st January
Gallops: Pukekohe
Sunday 31st January
Harness: Methven grass
February 2021
Wednesday 3rd February
Gallops: Te Rapa
Thursday 4th February
Harness: Addington night
Friday 5th February
Harness: Addington night
Friday 5th February
Harness: Auckland night
Saturday 6th February
Harness: Cambridge night (Waikato Trotting Breeders' Stakes, Cambridge Trotters Gold Cup Final, Cambridge Pacers Gold Cup Final, Waikato Guineas)
Saturday 6th February
Gallops: New Plymouth (2yo Classic, Taranaki Cup, Oaks Prelude)
Saturday 6th February
Gallops: Wingatui (White Robe Lodge, Dunedin Gold Cup, Dunedin Guineas)
Sunday 7th February
Harness: Winton
Sunday 7th February
Singapore: Kranji
Monday 8th February
Harness: Rangiora grass (Amberley Cup)
Monday 8th February
Gallops: Tauherenikau (Wairarapa Thoroughbred Breeders' Stakes, Wairarapa Cup)
Wednesday 10th February
Harness: Oamaru
Wednesday 10th February
Gallops: Matamata
Thursday 11th February
Harness: Cambridge night
Thursday 11th February
Gallops: Invercargill
Friday 12th February
Harness: Addington night (Summer Trotting Free-for-all, Harness Million 3yo Fillies' Final, NZ Breeders' Stakes, Summer Cup, Sires' Stakes 3yo Harness 7000)
Friday 12th February
Harness: Auckland night
Friday 12th February
Gallops: Awapuni
Saturday 13th February
Harness: Invercargill (Riverton Cup)
Saturday 13th February
Gallops: Te Rapa (Herbie Dyke Stakes, BCD Sprint, Waikato Guineas, Fillies' Classic)
Saturday 13th February
Gallops: Riccarton
Saturday 13th February
Singapore: Kranji
Sunday 14th February
Harness: Methven grass (Hororata Cup)
Tuesday 16th February
Harness: Manawatu (4 races)
Wednesday 17th February
Gallops: Te Aroha
Thursday 18th February
Harness: Cambridge night
Friday 19th February
Harness: Auckland night
Friday 19th February
Harness: Addington night
Friday 19th February
Gallops: Wanganui
Saturday 20th February
Harness: Rangiora
Saturday 20th February
Gallops: Ellerslie (Avondale Cup, Avondale Guineas)
Saturday 20th February
Gallops: Invercargill (Southland Guineas, Invercargill Gold Cup, Southland Stakes)
Saturday 20th February
Singapore: Kranji
Sunday 21st February
Harness: Winton
Sunday 21st February
Gallops: Hastings (Wairoa Cup)
Tuesday 23rd February
Harness: Manawatu (4 races)
Wednesday 24th February
Harness: Invercargill
Thursday 25th February
Harness: Addington night
Thursday 25th February
Gallops: Pukekohe
Friday 26th February
Harness: Auckland night (Caduceus Club Stakes, Northern Trotting Stakes, Lincoln Farms Cup, Northern Derby Prelude)
Friday 26th February
Gallops: Riccarton
Saturday 27th February
Harness: Ashburton
Saturday 27th February
Gallops: Matamata (Matamata Breeders' Stakes, Waikato Slipper, Kaimai Stakes, Chittick Plate)
Saturday 27th February
Gallops: Otaki (Haunui Farm Classic)
Saturday 27th February
Singapore: Kranji
Sunday 28th February
Harness: Oamaru grass (Waikouaiti Cup, Trotters' Cup)
March 2021
Wednesday 3rd March
Gallops: Hastings (Lowland Stakes)
Thursday 4th March
Harness: Winton
Thursday 4th March
Harness: Cambridge night
Friday 5th March
Harness: Auckland night (Northern Derby, Northern Oaks, Cardigan Bay Stakes, Delightful Lady Classic, City Of Auckland Free-for-all, Greenlane Cup, Northern Mares' Classic)
Friday 5th March
Harness: Addington night (Lazarus Stakes)
Saturday 6th March
Gallops: Awapuni
Saturday 6th March
Gallops: Wingatui (NZB Stakes)
Saturday 6th March
Singapore: Kranji
Sunday 7th March
Harness: Addington (Cheviot Cup)
Sunday 7th March
Gallops: Ellerslie (NZ Derby, Sunline Vase, King's Plate, Mufhasa Stakes, Nathan's Memorial)
Wednesday 10th March
Harness: Oamaru grass
Wednesday 10th March
Gallops: Otaki
Thursday 11th March
Harness: Cambridge night
Thursday 11th March
Gallops: Riccarton (Marlborough Cup)
Friday 12th March
Harness: Westport grass (Kawatiri Cup)
Friday 12th March
Harness: Auckland night
Friday 12th March
Gallops: Pukekohe
Saturday 13th March
Harness: Invercargill (Northern Southland Cup, Alabar Fillies Classic, Southern Lights, Southland Trotting Oaks)
Saturday 13th March
Gallops: Ellerslie (Auckland Cup, Bonecrusher Stakes, Sistema Stakes, Royal Descent Stakes)
Saturday 13th March
Gallops: Trentham
Sunday 14th March
Harness: Reefton (Inangahua-Grey Valley Cup)
Sunday 14th March
Gallops: Gore
Sunday 14th March
Singapore: Kranji
Tuesday 16th March
Harness: Palmerston North mini
Wednesday 17th March
Harness: Addington twilight
Wednesday 17th March
Gallops: Matamata (South Waikato Cup)
Thursday 18th March
Harness: Cambridge night (Waikato Guineas)
Thursday 18th March
Gallops: Ashburton
Friday 19th March
Harness: Addington night (Johnny Globe Classic)
Saturday 20th March
Harness: Winton (Winton Cup, Speed Series Final)
Saturday 20th March
Gallops: Tauranga
Saturday 20th March
Gallops: Trentham (NZ Oaks, Wellington Guineas, Cuddle Stakes, St Leger, Lightning)
Saturday 20th March
Singapore: Kranji
Sunday 21st March
Harness: Motukarara grass
Sunday 21st March
Gallops: Te Aroha
Monday 22nd March
Harness: Wingatui grass
Monday 22nd March
Gallops: Wingatui
Wednesday 24th March
Harness: Addington night
Wednesday 24th March
Gallops: Pukekohe
Thursday 25th March
Harness: Invercargill
Friday 26th March
Harness: Auckland night
Friday 26th March
Harness: Addington night (NZ Trotting Oaks, Vero Flying Stakes, Trotters' Classic)
Friday 26th March
Gallops: New Plymouth
Saturday 27th March
Gallops: Tauranga (Japan Trophy)
Saturday 27th March
Gallops: Riccarton (SI Thoroughbred Breeders' Stakes)
Saturday 27th March
Singapore: Kranji
Sunday 28th March
Harness: Oamaru grass (Waimate Cup)
Sunday 28th March
Gallops: Tauherenikau (Masterton Cup)
Wednesday 31st March
Gallops: Matamata
April 2021
Thursday 1st April
Harness: Wyndham (Kindergarten Stakes, Wyndham Cup)
Saturday 3rd April
Gallops: Ellerslie
Saturday 3rd April
Gallops: Awapuni (Awapuni Gold Cup, Manawatu Classic, Flying Handicap)
Saturday 3rd April
Gallops: Riverton (Riverton Cup)
Saturday 3rd April
Harness: Addington night (Easter Cup, Sires' Stakes 2yo Fillies Final, 2yo Trotting Stakes, Trotters' Flying Mile, Canterbury Breeders' Stakes)
Sunday 4th April
Singapore: Kranji
Monday 5th April
Gallops: Tauranga
Monday 5th April
Gallops: Riverton
Monday 5th April
Harness: Banks Peninsula grass
Wednesday 7th April
Gallops: Ashburton
Thursday 8th April
Gallops: Wanganui
Thursday 8th April
Harness: Cambridge night
Friday 9th April
Gallops: Awapuni (Manawatu Breeders' Stakes, Fasttrack Mile)
Friday 9th April
Harness: Auckand night
Friday 9th April
Harness: Addington night (NZ Pacing Derby, NZ Trotting Derby, NZ Trotting Championship, Superstars Championship, Welcome Stakes)
Saturday 10th April
Gallops: Te Aroha (NZ Thoroughbred Breeders' Stakes)
Saturday 10th April
Gallops: Riccarton (Easter Cup, Airfreight Stakes)
Saturday 10th April
Harness: Invercargill
Saturday 10th April
Singapore: Kranji
Sunday 11th April
Gallops: Pukekohe
Sunday 11th April
Harness: Methven grass (Mount Hutt Cup)
Wednesday 14th April
Gallops: Ruakaka
Wednesday 14th April
Harness: Forbury Park night
Thursday 15th April
Gallops: Otaki
Thursday 15th April
Harness: Cambridge night
Friday 16th April
Gallops: Matamata
Friday 16th April
Harness: Auckland night
Friday 16th April
Harness: Addington night
Saturday 17th April
Gallops: Te Rapa
Saturday 17th April
Gallops: Hastings (Hawkes Bay Cup, Power Sprint, Poverty Bay Cup)
Saturday 17th April
Harness: Winton (Ladyship Final)
Sunday 18th April
Gallops: Invercargill
Sunday 18th April
Harness: Rangiora (Rangiora Classic, Rangiora Stakes)
Sunday 18th April
Singapore: Kranji
Wednesday 21st April
Gallops: Tauranga
Thursday 22nd April
Gallops: Woodville
Friday 23rd April
Harness: Auckland night (Taylor Mile, Caduceus Club Classic, Anzac Cup, Sires' Stakes 3yo Trotters' Championship)
Friday 23rd April
Harness: Winton (Nugget Final)
Saturday 24th April
Gallops: Ellerslie (Easter Handicap, Championship Stakes, Champagne Stakes)
Saturday 24th April
Gallops: Riccarton (Canterbury Gold Cup, Warstep Stakes)
Saturday 24th April
Singapore: Kranji (Lion City Cup)
Sunday 25th April
Gallops: Awapuni (Anzac Mile)
Monday 26th April
Gallops: Avondale
Wednesday 28th April
Gallops: Rotorua
Thursday 29th April
Gallops: Wingatui
Thursday 29th April
Harness: Cambridge night
Friday 30th April
Harness: Auckland night (Rowe Cup, Messenger Championship, 2yo Sires' Stakes Fillies' Final, Northern Trotting Derby)
Friday 30th April
Harness: Addington afternoon
May 2021
Saturday 1st May
Harness: Ashburton
Saturday 1st May
Gallops: Hastings
Saturday 1st May
Gallops: Te Rapa (Travis Stakes, Cambridge Breeders' Stakes)
Saturday 1st May
Singapore: Kranji
Sunday 2nd May
Harness: Invercargill (Diamond Creek Classic, Southland Oaks, Southern Supremacy, Southern Cups Final)
Sunday 2nd May
Gallops: Timaru
Wednesday 5th May
Gallops: Ruakaka
Thursday 6th May
Harness: Cambridge night
Thursday 6th May
Gallops: Riverton
Friday 7th May
Harness: Auckland night
Friday 7th May
Harness: Addington night (Heather Williams Memorial)
Saturday 8th May
Harness: Invercargill
Saturday 8th May
Gallops: Te Rapa (Waikato 2yo Stakes)
Saturday 8th May
Gallops: Riccarton (Great Easter Stakes, Champagne Stakes)
Sunday 9th May
Harness: Rangiora
Sunday 9th May
Gallops: Woodville (Woodville Cup)
Sunday 9th May
Singapore: Kranji
Tuesday 11th May
Harness: Addington twilight
Wednesday 12th May
Gallops: Ashburton
Thursday 13th May
Harness: Auckland night (Northern Trotting Oaks, Harness Million 2yo)
Thursday 13th May
Gallops: Wanganui
Friday 14th May
Harness: Addington night (Harness Million 2yo Trot, Sires' Stakes Aged Trotters' Classic, Nevele R Fillies' Final)
Friday 14th May
Gallops: Matamata
Saturday 15th May
Harness: Winton
Saturday 15th May
Gallops: Rotorua (Rotorua Cup, Rotorua Stakes)
Saturday 15th May
Gallops: New Plymouth
Saturday 15th May
Singapore: Kranji
Sunday 16th May
Harness: Ashburton
Sunday 16th May
Gallops: Invercargill (Wairio Cup)
Tuesday 18th May
Harness: Addington twilight
Wednesday 19th May
Gallops: Cambridge synthetic
Thursday 20th May
Harness: Cambridge night (Waikato 3yo Trotting Stakes)
Thursday 20th May
Gallops: Timaru
Friday 21st May
Harness: Auckland night
Friday 21st May
Harness: Addington night (Sires' Stakes 2yo Trot, Harness Million 3yo Trot, Sires' Stakes 2yo, New Zealand Oaks, Sophomore Classic)
Saturday 22nd May
Harness: Invercargill
Saturday 22nd May
Gallops: Te Rapa (Waikato Steeplechase, Waikato Hurdles)
Saturday 22nd May
Gallops: Awapuni (Rangitikei Gold Cup)
Saturday 22nd May
Singapore: Kranji (Kranji Mile)
Sunday 23rd May
Harness: Rangiora
Sunday 23rd May
Gallops: Hawera
Wednesday 26th May
Gallops: Hastings
Thursday 27th May
Harness: Forbury Park night
Thursday 27th May
Gallops: Pukekohe
Friday 28th May
Harness: Auckland night (North Island Breeders' Stakes)
Friday 28th May
Gallops: Wingatui
Saturday 29th May
Gallops: Ellerslie (Futurity Stakes)
Saturday 29th May
Gallops: Trentham
Saturday 29th May
Singapore: Kranji
June 2021
Wednesday 2nd June
Gallops: Cambridge synthetic
Thursday 3rd June
Harness: Addington night
Thursday 3rd June
Gallops: Awapuni
Friday 4th June
Harness: Auckland night
Friday 4th June
Gallops: Riccarton
Saturday 5th June
Harness: Invercargill (Ladyship Final, Bluff Cup)
Saturday 5th June
Gallops: Ellerslie
Saturday 5th June
Gallops: Wanganui (AGC Stakes, Castletown Stakes)
Saturday 5th June
Singapore: Kranji
Sunday 6th June
Harness: Cambridge day (Harness Jewels)
Sunday 6th June
Gallops: Wingatui
Monday 7th June
Gallops: Ellerslie (McGregor Grant Steeplechase, KS Browne Hurdle)
Wednesday 9th June
Gallops: Matamata
Thursday 10th June
Harness: Forbury Park night
Thursday 10th June
Gallops: New Plymouth
Friday 11th June
Harness: Addington
Friday 11th June
Harness: Cambridge night
Saturday 12th June
Gallops: Te Rapa
Saturday 12th June
Gallops: Trentham
Saturday 12th June
Singapore: Kranji
Sunday 13th June
Harness: Addington
Sunday 13th June
Gallops: Timaru (Waimate Cup)
Wednesday 16th June
Gallops: Cambridge synthetic
Thursday 17th June
Harness: Addington night
Thursday 17th June
Gallops: Wanganui
Friday 18th June
Harness: Auckland night (Uncut Gems 4yo Trot, Uncut Gems 4yo Mares, Uncut Gems 4yo geldings and entires)
Friday 18th June
Gallops: Oamaru
Saturday 19th June
Harness: Invercargill (Gold Chip Trot Final, Nugget Final, Southern Fillies and Mares Final)
Saturday 19th June
Gallops: Ruakaka (Bream Bay Cup)
Saturday 19th June
Gallops: Awapuni (Manawatu Steeplechase, Manawatu Hurdle)
Saturday 19th June
Singapore: Kranji
Sunday 20th June
Harness: Addington
Wednesday 23rd June
Gallops: Pukekohe
Thursday 24th June
Harness: Forbury Park night
Thursday 24th June
Gallops: Timaru
Friday 25th June
Harness: Cambridge night
Friday 25th June
Harness: Addington night
Friday 25th June
Gallops: Otaki
Saturday 26th June
Gallops: Tauranga (Tauranga Classic, Kiwifruit Cup)
Saturday 26th June
Gallops: Riccarton
Sunday 27th June
Harness: Timaru
Sunday 27th June
Gallops: Te Aroha
Sunday 27th June
Singapore: Kranji (Singapore 3yo Sprint)
Wednesday 30th June
Gallops: Cambridge synthetic
July 2021
Thursday 1st July
Harness: Forbury Park night
Friday 2nd July
Gallops: Wingatui
Friday 2nd July
Harness: Auckland night
Friday 2nd July
Harness: Addington night
Saturday 3rd July
Gallops: Hastings (Hawkes Bay Steeples, Hurdles)
Saturday 3rd July
Gallops: Ruakaka (Waipu Cup)
Saturday 3rd July
Singapore: Kranji
Sunday 4th July
Harness: Addington
Wednesday 7th July
Gallops: Rotorua
Thursday 8th July
Gallops: Ashburton
Thursday 8th July
Harness: Forbury Park night
Friday 9th July
Gallops: Waverley
Friday 9th July
Harness: Cambridge night
Friday 9th July
Harness: Addington night
Saturday 10th July
Gallops: Te Rapa
Saturday 10th July
Gallops: Awapuni
Saturday 10th July
Singapore: Kranji
Sunday 11th July
Gallops: Te Aroha
Sunday 11th July
Harness: Addington
Wednesday 14th July
Gallops: Cambridge synthetic
Thursday 15th July
Gallops: Wanganui
Thursday 15th July
Harness: Addington night
Friday 16th July
Gallops: Timaru
Friday 16th July
Harness: Auckland night
Saturday 17th July
Gallops: Trentham (Wellington Steeples, Hurdles, Parliamentary, Whyte)
Saturday 17th July
Gallops: Ruakaka (Whangarei Gold Cup)
Sunday 18th July
Harness: Addington
Sunday 18th July
Singapore: Kranji (Singapore 3yo Classic)
Wednesday 21st July
Gallops: Avondale
Thursday 22nd July
Gallops: Hastings
Thursday 22nd July
Harness: Cambridge night
Friday 23rd July
Harness: Addington night
Saturday 24th July
Gallops: Te Rapa
Saturday 24th July
Gallops: New Plymouth (Opunake Cup)
Sunday 25th July
Gallops: Oamaru (Oamaru Cup)
Sunday 25th July
Harness: Addington
Sunday 25th July
Singapore: Kranji (Singapore Derby)
Wednesday 28th July
Gallops: Cambridge synthetic (4 x $40,000 maidens As At Midnight May 18)
Thursday 29th July
Gallops: Awapuni
Thursday 29th July
Harness: Addington night
Friday 30th July
Harness: Auckland night
Saturday 31st July
Gallops: Rotorua (Taumarunui Gold Cup)
Saturday 31st July
Gallops: Otaki (Ryder Stakes)
August 2021
Sunday 1st August
Harness: Addington
Sunday 1st August
Gallops: Te Aroha
Sunday 1st August
Singapore: Kranji
Wednesday 4th August
Gallops: Cambridge synthetic
Thursday 5th August
Harness: Auckland night
Thursday 5th August
Harness: Invercargill
Friday 6th August
Harness: Addington night
Friday 6th August
Gallops: Wanganui
Saturday 7th August
Gallops: Riccarton (Winter Cup, Koral Steeplechase, Sydenham Hurdles)
Saturday 7th August
Gallops: Ruakaka
Sunday 8th August
Harness: Addington
Sunday 8th August
Singapore: Kranji
Wednesday 11th August
Gallops: Riccarton (Grand National Hurdles, Duke Of Gloucester Cup)
Thursday 12th August
Harness: Gore
Thursday 12th August
Harness: Cambridge night
Friday 13th August
Harness: Addington night
Friday 13th August
Gallops: Woodville
Saturday 14th August
Gallops: Riccarton (Grand National Steeplechase)
Saturday 14th August
Gallops: Te Rapa
Sunday 15th August
Harness: Oamaru (Kurow Cup)
Sunday 15th August
Singapore: Kranji
Wednesday 18th August
Gallops: Cambridge synthetic
Thursday 19th August
Harness: Winton
Thursday 19th August
Harness: Auckland night * cancelled
Friday 20th August
Harness: Addington night
Friday 20th August
Gallops: Oamaru
Saturday 21st August
Gallops: Ruakaka (Northland Breeders' Stakes, Ruakaka Cup)
Saturday 21st August
Gallops: New Plymouth (Interprovincial Championship)
Sunday 22nd August
Harness: Ashburton
Sunday 22nd August
Gallops: Rotorua
Sunday 22nd August
Singapore: Kranji
Wednesday 25th August
Gallops: Taupo
Thursday 26th August
Harness: Winton
Thursday 26th August
Harness: Cambridge night * cancelled
Thursday 26th August
Gallops: Ashburton
Friday 27th August
Harness: Addington night
Friday 27th August
Gallops: Hawera
Saturday 28th August
Gallops: Te Rapa (Foxbridge Plate)
Saturday 28th August
Gallops: Awapuni
Sunday 29th August
Harness: Rangiora CANCELLED
Sunday 29th August
Gallops: Matamata
Sunday 29th August
Singapore: Kranji
September 2021
Wednesday 1st September
Gallops: Matamata
Wednesday 1st September
Gallops: Ashburton
Thursday 2nd September
Gallops: Cambridge synthetic
Thursday 2nd September
Harness: Invercargill (Gold Chip Final, Nugget Final)
Friday 3rd September
Gallops: Hawera
Friday 3rd September
Harness: Addington night (Maurice Holmes Vase, Basil Dean Trotting Free-for-all)
Friday 3rd September
Harness: Cambridge twilight
Saturday 4th September
Gallops: Te Rapa
Saturday 4th September
Gallops: Wanganui (Wanganui Guineas, Fillies' Stakes)
Saturday 4th September
Singapore: Kranji
Sunday 5th September
Gallops: Te Aroha
Sunday 5th September
Harness: Addington
Monday 6th September
Gallops: Ashburton
Tuesday 7th September
Gallops: Taupo
Wednesday 8th September
Gallops: Cambridge synthetic
Thursday 9th September
Gallops: Woodville
Thursday 9th September
Harness: Cambridge twilight
Friday 10th September
Gallops: Wingatui
Friday 10th September
Harness: Addington night (New Brighton Cup, Ordeal Trotting Cup)
Saturday 11th September
Gallops: Te Rapa (Tai Tokerau Cup)
Saturday 11th September
Gallops: New Plymouth
Saturday 11th September
Singapore: Kranji
Sunday 12th September
Harness: Methven at Ashburton
Wednesday 15th September
Gallops: Cambridge synthetic
Thursday 16th September
Gallops: Otaki
Thursday 16th September
Harness: Auckland at Cambridge night
Saturday 18th September
Gallops: Hastings (Tarzino Trophy, Gold Trail Stakes, Sir Colin Meads Trophy)
Saturday 18th September
Gallops: Riccarton (Canterbury Belle Stakes, NZ Cup Trial)
Saturday 18th September
Singapore: Kranji (Raffles Cup)
Sunday 19th September
Gallops: Pakuranga at Te Aroha (Pakuranga Hunt Cup)
Sunday 19th September
Harness: Oamaru (Hannon Memorial)
Wednesday 22nd September
Gallops: Rotorua
Thursday 23rd September
Gallops: Wanganui
Thursday 23rd September
Harness: Cambridge night
Thursday 23rd September
Harness: Winton
Friday 24th September
Gallops: Gore
Friday 24th September
Harness: Addington night
Friday 24th September
Harness: Auckland night
Saturday 25th September
Gallops: Matamata
Saturday 25th September
Gallops: Awapuni (Metric Mile)
Sunday 26th September
Gallops: Tauranga
Sunday 26th September
Singapore: Kranji
Sunday 26th September
Harness: Banks Peninsula
Wednesday 29th September
Gallops: Cambridge synthetic
Thursday 30th September
Gallops: Waverley
Thursday 30th September
Harness: Gore
Thursday 30th September
Harness: Cambridge night
November 2021
Monday 1st November
Harness: Kaikoura at Addington (Kaikoura Cup, South Bay Trotters' Cup, Yearling Sales Classic)
Tuesday 2nd November
Gallops: Te Rapa (Balmerino Stakes)
Tuesday 2nd November
Gallops: Wingatui
Wednesday 3rd November
Gallops: Cambridge synthetic
Thursday 4th November
Gallops: Otaki
Friday 5th November
Harness: Auckland night
Friday 5th November
Harness: Rangiora
Saturday 6th November
Gallops: Riccarton (2000 Guineas, Metropolitan Trophy, Pegasus Stakes)
Saturday 6th November
Gallops: Te Rapa (Legacy Sprint)
Saturday 6th November
Singapore: Kranji
Sunday 7th November
Harness: Invercargill
Sunday 7th November
Gallops: Hastings
Monday 8th November
Harness: Palmerston North twilight
Tuesday 9th November
Harness: Addington (NZ Trotting Cup, NZ Trotting Free-for-all, 2yo Sires' Stakes Final, Junior Free-for-all)
Tuesday 9th November
Gallops: Te Aroha
Wednesday 10th November
Gallops: Riccarton (Couplands Mile, Canterbury Breeders' Stakes, Stewards Stakes)
Thursday 11th November
Harness: Ashburton twilight
Thursday 11th November
Gallops: Pukekohe
Friday 12th November
Harness: Addington (Dominion Trot, NZ Pacing Free-for-all, 3yo fillies' Sires' Stakes Classic, Show Day Futurity, South Of The Waitaki Pace)
Friday 12th November
Harness: Cambridge night (Thames Pacers' Cup, Thames Trotters' Cup)
Friday 12th November
Gallops: Awapuni
Saturday 13th November
Gallops: Riccarton (1000 Guineas, NZ Cup, Welcome Stakes)
Saturday 13th November
Gallops: Tauranga (Tauranga Stakes)
Sunday 14th November
Harness: Winton (Gold Chip Final, Nugget Final)
Sunday 14th November
Gallops: Waverley (Waverley Cup)
Sunday 14th November
Singapore: Kranji (Singapore Gold Cup)
Tuesday 16th November
Harness: Manawatu twilight (Wairarapa Cup)
Tuesday 16th November
Gallops: Rotorua
Wednesday 17th November
Harness: Rangiora twilight
Wednesday 17th November
Gallops: Invercargill
Thursday 18th November
Harness: Winton
Thursday 18th November
Harness: Manawatu night (Palmerstonian Cup)
Friday 19th November
Harness: Auckland night
Friday 19th November
Gallops: New Plymouth
Saturday 20th November
Harness: Timaru twilight (Timaru Cup)
Saturday 20th November
Gallops: Pukekohe (Counties Cup, Thoroughbred Breeders' Stakes, Counties Bowl, 2yo Stakes)
Saturday 20th November
Gallops: Awapuni
Saturday 20th November
Singapore: Kranji
Sunday 21st November
Harness: Banks Peninsula
Wednesday 24th November
Harness: Invercargill twilight
Wednesday 24th November
Gallops: Te Rapa
Thursday 25th November
Harness: Cambridge night
Thursday 25th November
Gallops: Otaki (Wellington Stakes, Levin Stakes)
Friday 26th November
Harness: Auckland night
Friday 26th November
Harness: Addington night
Friday 26th November
Gallops: Cromwell (Central Otago Cup)
Saturday 27th November
Harness: Geraldine (Geraldine Cup)
Saturday 27th November
Gallops: Ellerslie (Eagle Technology Stakes, Trevor Eagle Memorial)
Saturday 27th November
Gallops: Wanganui (Wanganui Cup)
Saturday 27th November
Singapore: Kranji (Merlion Trophy)
Sunday 28th November
Harness: Addington
Sunday 28th November
Gallops: Cromwell
Our latest winners
Congratulations to
John and Lynne Street, David Beckingsale, the Green Machine Syndicate, Glenn and Ann Cotterill and Ian Middleton for Lincoln La Moose’s debut win at Cambridge.
John and Lynne Street, Ray Green, Ian Middleton, Glenn and Ann Cotterill and Phil Kelly for Leo Lincoln’s win at Cambridge.
John and Lynne Street, Glenys Sharpe, Bronwyn Crowe, Diane Hyatt, Daphne and Dave Jones, the Hunua Syndicate, Priscilla Edmunds, the Athenry Syndicate, Steve Beckett and Kevin Bell for Lenny Lincoln’s win at Cambridge.
Ian Middleton, Ian Harris and Paul Humphries for Obadiah Dragon’s win at Manawatu.
Neville McAlister and John and Lynne Street for Platinum Attack’s win at Trentham.
John and Lynne Street, the Cantabrians Plus One Syndicate, the Excell Syndicate, the Green Machine Racing Syndicate, Phil Kelly, David Turner, Brad Baine, Alana Rabbitt, Margaret Rabbitt and the Athenry Syndicate for Lincoln Lou’s win at Auckland.
Ian Middleton and John and Lynne Street for Billy Lincoln’s win at Hastings.
John and Lynne Street, David Turner, Barry and Marie Jones, Friday Frenzy Racing (Ian Middleton, Peter Jeffares, Bernie McCahill, Mike Ledger, Rob Redwood) for Argyle’s win at Albion Park.
Neville McAlister and John and Lynne Street for Platinum Attack’s win at Otaki.
John and Lynne Street and Christopher Grace’s Sixforsixty syndicate for Lincoln Falls’ win at Otaki.
Our runners this week
Saturday night at Albion Park
Argyle.